недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Суарез: Сонував како и давам гол на Англија

Најзаслужниот за минималната победа која репрезентацијата на Уругвај ја забележа во дуелот против селекцијата на Англија, стрелецот на двата погодока, Луис Суарез, по натпреварот изјави дека ги сонувал овие погодоци кои се најдобар одговор за сите критики кои англиските медиуми ги имаат упатено на неговата адреса.

SUAREZ SONUVA ANGLIJA

Последни вести

Најзаслужниот за минималната победа која репрезентацијата на Уругвај ја забележа во дуелот против селекцијата на Англија, стрелецот на двата погодока, Луис Суарез, по натпреварот изјави дека ги сонувал овие погодоци кои се најдобар одговор за сите критики кои англиските медиуми ги имаат упатено на неговата адреса.
“Ги сонував овие голови. Многу патевме, но ете победивме, а на крајот тоа се смета. Сега имаме сериозен предизвик. Играме против Италија, а тоа ќе биде еден потежок натпревар”, изјави бомбардерот на Ливерпул.
Веднаш откако беше пренесена изјавата на Суарез, англиските медиуми ја пласираа шпекулацијата дека репрезентативецот на Уругвај сигурно ќе си замине од “Енфилд” за време на летниот преоден рок и најверијатно, во новата клупска сезона или ќе игра за Барселона или за Реал (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести