недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Суарез во Барселона за 88 милиони евра

aaa

Последни вести

Ако им се верува на шпанските медиуми, тогаш контроверзниот репрезентативец на Уругвај и на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Луис Суарез, до крајот на следната недела и официјално ќе биде претставен како најскапа аквизиција во клупската историја на каталонскиот гигант Барселона.

Познатиот спортски весник во Шпанија, “Ел Мундо Депортиво”, кој важи за екстремно бизок до Барселона пред неколку минути ја пласираше сензационалната информација дека двата клуба постигнале договор околу обештетувањето на Суарез кое нема да биде помало од 88 мил. евра.

Брзоногиот напаѓач треба да потпише 5-годишен договор со каталонскиот гигант, а таквиот договор му гарантира фиксна годишна плата од 12 мил. евра.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести