четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Субвенции на авио линии за повеќе стрнски туристи

turisti-vo-ohrid_2014722152059

Последни вести

Во насока на побрз туристички развој и привлекување гости со “подлабок џеб“, Општина Охрид ќе субвенционира авио линии со намера да започнат регуларните летови од Охридскиот аеродром “Св. Апостол Павле“.

Целиот прилог можете да го погледнете на следниот ЛИНК: http://www.ohrid.gov.mk/index.asp?PodatociID=4521

 

Најчитани вести