вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Субвенционирано и вработување на деца без родители

dime-spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, директорот на Агенцијата за вработување, Влатко Поповски и раководителката на Центарот за вработување на град Скопје, Слободанка Алексовска, утре, во просториите на АВРМ, ќе информираат за субвенционираното вработување и вработување на деца без родители и родителска грижа.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести