вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Судот одлучи: Што може да правите на паузата без страв дека ќе ве отпуштат

kariera-rabota1

Последни вести

Што може да правите на паузата без страв дека ќе ве отпуштат? Италијанскиот суд дозволи вработрените на паузата да може да гледаат порно филмови без страв дека поради тоа ќе бидат отпуштени.

Пресудата дојде откако Фиат се обиде да отпушти вработен во фабриката во Палермо откако бил фатен дека гледа порнографија во работното време.

Вработениот тврдел дека гледал за време на паузата и дека се работи само за тизер на филмот што имал намера да го погледне дома и дека тоа во никој случај не влијаело врз неговата работа. Сега…

Најчитани вести