вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Судар на цистерна и автомобил – сообраќајот во прекин

eghfhngnghn

Последни вести

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која попладнево се случила на патот кај виничка Истибања.

Како што дознава Курир, несреќата се случила при судир на автомобил и цитерна, при што цистерната се извртела и го блокирала патот.

Во несреќата повреден е возачот на автомобилот кој е пренесен во кочанската болница, а се уште нема информации за карактерот на повредите.

Полициски екипи се на терен, се работи на исправување на цистерната со цел деблокирање на патот.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести