Балкан

Судар на воз и минибус во Бугарија, двајца повредени

Судар на воз и минибус во Бугарија, двајца повредени

Двајца мажи се повредени денеска при судир на минибус и товарен воз во близина на бугарскит град Пловдив.

Несреќата се слчучила кога минибусот „Ситроен Џампер“ решил да мине преку железничкиот премин на кој имало спуштени рампи, при што во него удрил товарниот воз.

Двајцата повредени патници од минибусот во критична сосотојба биле итно пренесени во болница.