среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Судар на воз и минибус во Бугарија, двајца повредени

A

Поврзани вести

Двајца мажи се повредени денеска при судир на минибус и товарен воз во близина на бугарскит град Пловдив.

Несреќата се слчучила кога минибусот „Ситроен Џампер“ решил да мине преку железничкиот премин на кој имало спуштени рампи, при што во него удрил товарниот воз.

Двајцата повредени патници од минибусот во критична сосотојба биле итно пренесени во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести