недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Судењето на Дарко Шариќ продолжува на први април

darko saric sudenje

Последни вести

Во Србија му се суди на еден од најголемите шверцери на дрога.

Продолжението од судењето на Дарко Шариќ за перење на пари во Србија е закажан за вторник на април април во специјалниот суд во Белград каде ќе се очекува нарко-босот да проговори со кого соработувал и како во легалните пари ги вметнувал парите од продажбата на дрогата.

На Шариќ му се суди поради  шверц на повеќе од два тони кокаин од Латинска Америка во Западна Европа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести