вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Судии кои ќе ја делат правдата на СП 2014

sss

Последни вести

Равшан Ирматов (Узбекистан)

Јуичи Нишимура (Јапонија)
Наваф Шукрала (Бахреин)
Бенјамин Вилијамс (Австралија)
Алиоум Алиоум (Камерун)
Дание; Фрејзер Бенет (Ј. Африка)
Ноумандиез Доуе (БСК)
Бакари Гасама (Гамбија)
Џамел Хаимуди (Алжир)
Џоел Агилар (Ел Салвадор)
Марк Гејџер (САД)
Марко Родригез (Мексико)
Валтер Лопез (Гватемала)
Роберто Морено Салазар (Панама)
Виктор Хуго Каприљо Казанова (Перу)
Нестор Питана (Аргентина)
Сандро Ричи (Бразил)
Енрике Осес (Чиле)
Вилмар Ролдан (Колумбија)
Карлос Вера (Еквадор)
Питер О’Лири (Нов Зеланд)
Норберт Хауата (Тахити)
Феликс Брих (Германија)
Чунеј Чакир (Турција)
Јонас Ериксон (Шведска)
Бјорн Кујперс (Холандија)
Милорад Мазиќ (Србија)
Свеин Одвар Моен (Норвешка)
Педро Проенса (Португалија)
Никола Рицоли (Италија)
Карлос Веласко (Шпанија)
Хауард Веб (Англија)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести