недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Судија изел ќотек, бидејќи не дал црвен картон

download (5)

Поврзани вести

На фудбалски напревар што се одржал вчера во селото Обрешани, прилепско, меѓу ФК „Обршени” и ФК „Динамо”, дошло до вербална расправија помеѓу играчите Ѓ.Б.(19) од домашниот фудбалски клуб и К.Н.(23) од „Динамо”.

Притоа, судијата К.С.(24) не му дал црвен картон на Ѓ.Б. поради што бил физички нападнат од З.Н. (47). Натпреварот веднаш бил прекинат.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести