четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Судијата не досуди чист пенал на мечот Албанија и Македонија (ВИДЕО)

По ударот на Бесарт Ибраими, албанскиот голман Бериша одби, топката дојде до дефанзивецот Шиков кој беше турнат на само неколку метри од мрежата, но турскиот судија Гочек не виде чист пенал.

penal-640x360

Поврзани вести

Спорен момент се случи во 92-рата. минута од мечот меѓу Албанија и Македонија во Скадар.

По ударот на Бесарт Ибраими, албанскиот голман Бериша одби, топката дојде до дефанзивецот Шиков кој беше турнат на само неколку метри од мрежата, но турскиот судија Гочек не виде чист пенал.

Најчитани вести