понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Судир меѓу шлепер и два „Голфа“, повредена Германка

sudar-500

Поврзани вести

Една жена од Германија повредена во сообраќајка која се случила вчера на магистралниот пат Велес – Скопје кај мостот Отовица.

До сообраќајката дошло кога до судир меѓу шлепер „Мерцедес“ со скопски таблички и два автомобили „Голф“, едниот со скопски, другиот со охридски регистерски таблички.

Во несреќата полесно повредена е 55 годишната Германка Г.Ф.Б., со привремен престој во Скопје, која го возела охридскиот „Голф“. Таа била пренесена во Медицинскиот центар во Велес каде по укажаната лекарска помош е пуштена на домашно лекување.

Возачот на шлеперот, скопјанецот Љ.П. (53) и 34 годишната Б.С. од Скопје која управувала со другиот „Голф“ поминале без повреди.

Сообраќајот на овој магистрален пат по несреќата беше во прекин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести