среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Судир на автомобили и автобус кај Качанички пат

Како што информира МВР повредени се две лица кои се возеле во „голфот“ и истите се пренесени во Градската болница во Скопје.

soobrakajkaaa

Последни вести

Aвтомобили од марката „голф“ и „пасат“ со скопски регистарски таблички вчера се судрија со автобус со странски регистарски таблички во близина на Качанички пат, пренесува „Република“.

Како што информира МВР повредени се две лица кои се возеле во „голфот“ и истите се пренесени во Градската болница во Скопје.

Се утврдува како дошло до несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести