среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Судир на камион и автомобил мерцедес, двајца тешко повредени

Вчера во 18 часот на магистралниот пат Струмица-Гевгелија, кај месноста „Паркинг Монтенегро" се случила сообраќајна незгода помеѓу камион и автомобил мерцедес.

Повредено момче во тешка сообраќајка во Драчево

Повредено момче во тешка сообраќајка во Драчево

Последни вести

Камионот мерцедес,со велешки регистарски ознаки, бил управуван од С.Н.(31) од Велес, а автомобилот мерцедес, со скопски регистарски ознаки бил управуван од М.Ш.(33) од с.Средно Коњари-Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле М.Ш. и сопатникот во автомобилот М.Б.(23) од с.Орланци-Скопје, кои по укажаната лекарска помош во Општа болница-Велес се пренесени во Клинички центар-Скопје.

Најчитани вести