среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Турција

Турската полиција употреби солзавец за растерување на толпата демонстранти во инстанбулската населба Окмејдан кои фрлале камења и молотови коктели.

turcija-demonstracii

Поврзани вести

Турската полиција употреби солзавец за растерување на толпата демонстранти во инстанбулската населба Окмејдан кои фрлале камења и молотови коктели.

При судирите од полицијата информираат дека едно лице е посериозно повредено. Оттаму додаваат дека засега не е позната причината за судирите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести