понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Сулејмани бил убиен со нож

500noz2-520x312

Последни вести

Раната на 23- годишниот Адил Сулејмани, кој денеска околу 12.30 часот беше пронајден мртов, не била од огнено оружје, туку од нож. Телото е предадено на обдукција.

Неговиот татко го нашол на нивниот плацот во близина на објектот на Ветеринарната станица во Велес, на кој порано продавале дрва.

Според првичните сознанија, синот дома го немало од вчера од 16 часот.

Полицијата работи на пронаоѓање на сторителите и откривање на мотивите за убиството.

Најчитани вести