вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Султан Сулејман Величествениот не е задоволен на професионален план

сулејман-630x315

Последни вести

Турскиот глумец Халит Ергенч, кој го играше ликот на султанот Сулејман во серијата „Сулејман Величенствениот“, тврди дека не е задоволен од моменталната ситуација на професинален план.

По завршувањето на снимањето тој ја избричил брадата, а на прашањето за неговите идни проекти имал „натажен“ одговор.

– Нема да ме гледате во ниту еден проект, бидејќи никој никаде не ме викнал, се пожалил Ергенч.

Улогата на султанот, кој ја глумеше четири години, му донесе огромна популарност и богатство, но веројатно премногу го обележала, бидејќи вели дека телефонот веќе „не му звони“ и не му нудат нови улоги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести