петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Суперкупот и официјално на „Филип Втори“

Суперкупот и официјално на „Филип Втори“

Суперкупот и официјално на „Филип Втори“

Поврзани вести

Скопје и Националната Арена „Филип Втори” ќе го организираат Европскиот Суперкуп во 2017 година.

Вака одлучи Извршниот комитет на Европската фудбалска унија (УЕФА) на денешниот состанок во Прага, пренесува Спорт медиа.

Скопје ја доби честа да ги угости најдобрите два тима за сезоната 2016/17 и во август за две години да биде домаќин во воведната пресметка на лауреатите од сезоната претходно, дуелот помеѓу европскиот првак и победникот во Лига Европа.

superkup

Виталиј Мутко за италијанските медиуми ја објавил веста за изборот.

Најчитани вести