петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Сузан Бојл бара работа

„Се јави и кажа дека го видела огласот на излог. Бевме запрепастени, но кажа дека сака нормална работа преку која ќе биде во контакт со локалната заедница,“ изјави сметководителот на компанијата „Ледброкс“.

suzan bojl

Поврзани вести

Пејачката Сузан Бојл, иако има милиони долари на сметка се пријавила кај еден сметководител во Блекбурн и се распрашувала за работа на шалтер. Платата е шест фунти на саат, што се смета за минималец во Британија.

„Се јави и кажа дека го видела огласот на излог. Бевме запрепастени, но кажа дека сака нормална работа преку која ќе биде во контакт со локалната заедница,“ изјави сметководителот на компанијата „Ледброкс“.

Тој не откри дали Бојл ја добила работата, туку и рекол како и на останатите дека мора да пополни формулар за пријавување.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести