петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Свадба во затворот Идризово

svadba_thumb_medium500_337

Последни вести

И тешката затворска капија на затворот Идризово, не ја поколеба 45-годишната прилепчанка Маријана С. која е на издржување на затворска казна за измама да го каже судбоносното да, пишува дневиот весник Вест.

Мирјана минатата недела во затворот стапи во брак со љубвовта на нејзиниот живот 46 годишниот скопјанец Милан С.

Тие се венчале во салата за посети во кругот на затворот, а како свадбен подарок од затворската управа добиле гратис престој во собата за слободно видување или секси собата, како што ја викаат затворениците.

Бидермаерот и го дала на млада командирка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести