четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Свадбата на Клуни чинела најмалку 13 милиони долари

clooney-wedding-2-_3055467k

Последни вести

Клуни кој никогаш не сакал да зборува за приватноста, одеднаш го промени ставот и направи голема венчавка, а деталите од неа како и ексклузивните фотографии ги продаде на магазините. Ваквата постапка некои ја протолкуваа како почеток на подготовката на Клуни да влезе во светот на политиката, нешто за што тој подолг период има амбиции.

Подготовките и самата венчавка на Аламудин и Клуни траеја четири дена што вклучуваше коктел забава, вечера и престој во хотел со пет ѕвезди, раскошен прием, скапа венчаница од Оскар де ла Рента итн. Па, колку чинеше сиот овој луксуз?

amal-alumuddin-wedding-dress

Според процените на New York Daily News венчавката севкупно чинела 13 милиони долари.

За да ги смести гостите парот резервирал цел хотел со пет ѕвездички, го платиле летот на гости кои дошле од САД и Либан, а тука е и транспортот до локацијата на која беше извршена церемонијата. Секако за да помине се во ред било ангажирано врвно обезбедување кое броело 400 луѓе, а секој од гостите добил и подарок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести