Магазин

Свадбата на Северина и Игор ќе чини 52 илјади евра!

Свадбата на Северина и Игор ќе чини 52 илјади евра!

Свадбата на Северина и Игор ќе чини 52 илјади евра. Вечерата чини 70 евра по гостин, поканети се околу 500 луѓе, а за малиот Александар се креира специјален костим.

-Младенците за своите 500 гости ќе платат 35 илјади евра само за вечерата. Гостите ќе можат да уживаат во преубавиот вкус на морски плодови и разни видови месо, вели извор близок на парот.

Северина и Игор ќе преспијат две ноќи во луксузен апартман. Со појадок и вечера тоа би ги чинело 700 евра. Меѓутоа, овој апартман младенците ќе го добијат бесплатно.

Свадбата е закажана за 21. Ноември, а како што пренесуваат српските медиуми, Северина внимава на секој детал, сака се да биде гламурозно и за паметење.

Над 100 гости кои живеат надвор од Србија ќе преспијат една ноќ, а за овој вид луксуз, младенците ќе треба да платат и до 170 евра по личност.

Северина досега има облечено венчален фустан само еднаш и тоа поради промоција на албум. Затоа пејачката, како што се шушка ќе носи фустан кој е рачно изработен од дизајнеот Марко Митановски, кој досега има правено костими за нејзините турнеи. Но, Севе решила да го ангажира и за венчавката за да и дизајнира екстравагантен фустан кој ќе ги засени сите други невести. Бидејќи Северина прв пат се мажи.

Покрај тоа, за малиот Александар се креира посебен костим, бидејќи тој е најважниот гостин на мама на венчавката.

Извор близок до пејачката открива дека Северина нема да кани голем број колеги од естрадата. Сепак, на листата гости се Петар Грашо, Наташа Беквалац и Тања Савиќ.

Од друга страна, Игор Којиќ ќе има голем број фолкери на свадбата, бидејќи гордиот татко Кеба ќе ги повика Лека Брена и нејзиниот сопруг, Шабан Шаулиќ, Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ, Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ.

Свадбата на Северина и Игор ќе чини 52 илјади евра. Вечерата чини 70 евра по гостин, поканети се околу 500 луѓе, а за малиот Александар се креира специјален костим.

-Младенците за своите 500 гости ќе платат 35 илјади евра само за вечерата. Гостите ќе можат да уживаат во преубавиот вкус на морски плодови и разни видови месо, вели извор близок на парот.

Северина и Игор ќе преспијат две ноќи во луксузен апартман. Со појадок и вечера тоа би ги чинело 700 евра. Меѓутоа, овој апартман младенците ќе го добијат бесплатно.

Свадбата е закажана за 21. Ноември, а како што пренесуваат српските медиуми, Северина внимава на секој детал, сака се да биде гламурозно и за паметење.

Над 100 гости кои живеат надвор од Србија ќе преспијат една ноќ, а за овој вид луксуз, младенците ќе треба да платат и до 170 евра по личност.

Северина досега има облечено венчален фустан само еднаш и тоа поради промоција на албум. Затоа пејачката, како што се шушка ќе носи фустан кој е рачно изработен од дизајнеот Марко Митановски, кој досега има правено костими за нејзините турнеи. Но, Севе решила да го ангажира и за венчавката за да и дизајнира екстравагантен фустан кој ќе ги засени сите други невести. Бидејќи Северина прв пат се мажи.

Покрај тоа, за малиот Александар се креира посебен костим, бидејќи тој е најважниот гостин на мама на венчавката.

Извор близок до пејачката открива дека Северина нема да кани голем број колеги од естрадата. Сепак, на листата гости се Петар Грашо, Наташа Беквалац и Тања Савиќ.

Од друга страна, Игор Којиќ ќе има голем број фолкери на свадбата, бидејќи гордиот татко Кеба ќе ги повика Лека Брена и нејзиниот сопруг, Шабан Шаулиќ, Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ, Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ.