вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Шванштајгер добива од Јунајтед 11 милиони евра да си замине!

Жозе Мурињо го врати на тренинзите на првата екипа, но јасно даде дознаење дека Бастијан Швајнштајгер нема да добие втора шанса за докажување.

шванштајгер

Поврзани вести

Неговиот договор со „црвените ѓаволи“ ќе трае до 2018 година, до кога Германецот ќе добие 18 милиони евра. Но, челниците на клубот не посакуваат да го задржат до тогаш, па му понудија 11 милиони за веднаш да си замине.

Швајнштајгер по се изгледа не размислува да си замине од Манчестер, каде добива солидни 9 милиони по сезона и планира да си го одработи договорот до самиот крај.

Најчитани вести