вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Свечена академија по повод 11 октомври

mntttt

Поврзани вести

Свечена академија под покровителство на претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски ќе се одржи денес во Македонскиот народен театар по повод 11 Октомври – Денот на народното востание.

На Академијата се поканети државниот врв, министри, пратеници во Собранието, дипломатскиот кор во Република Македонија, како и претставници од сите сфери на политичкиот, културниот, научниот и економскиот живот.

Најчитани вести