недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 34

Свечени изјави на Богданоски, Салиу и Андоновски во Собранието

sobranie

Последни вести

Владе Богданоски, член на Судски совет на Република Македонија, ќе даде свечена изјава пред претседателот на македонското Собрание, Трајко Вељаноски.

Како што информира собраниската прес-служба, свечени изјави во Собранието ќе дадат и избраните заменици на Народниот правобранител Сузана Салиу и Јован Андоновски.

Најчитани вести