среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Свечен пречек на Даниел Кајмаковски на скопскиот аеродром

daniel so zname

Поврзани вести

Победникот на балканското музичко шоу Х Фактор Адриа Даниел Кајмакоски попладнево во 14.15 часот пристигнува во Скопје.

На Аеродромот Александар Велики во негова чест е организиран свечен пречек.

Даниел ги повика своите обожаватели на дружење по пристигнувањето на аеродромот во Скопје и сите заинтересирани може да дојдат лично да ја поздрават новата македонска музичка ѕвезда.

Автобусите со фановите на Даниел Кајмакоски веќе тргнаа кон аеродромот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести