петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Свечен пречек на ракометарките на аеродромот

vardarki treti

Поврзани вести

По огромниот успех на Final 4 турнирот во Будимпешта каде нашите ракометарки го освоија
третото место во Европа и го испишаа името на Вардар во ракометната историја на Европа, се организира свечен пречек на нашите шампиони на аеродромот Александар Велики.

Ракометарките од Будимпешта пристигнуваат во 14 часот.

Организаторите повикуваат на големо присуство за да покажеме колку сме горди на нивниот успех!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести