сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Свечен пречек за ракометарите на Вардар

10155462_10152430112845348_657178997_n

Поврзани вести

По историската победа над актуелниот европски шампион Хамбург на ракометарите на Вардар за вечер на скопскоот аеродром им се подготвува свечен организиран пречек.

Ракометарите се очекуваат да слетаат на „Александар Велики“ во 19,30 часот. Синоќа Ракометарите на Вардар се пласираа во 1/4 финалето во Лигата на шампионите, откако во 1/8 финалето го елиминараа бранителот на титулата Хамбург. Вардарци во реваншот на гостински терен славеа со 30:29 (17:15).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести