понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Свечена бадникова поворка во Охрид

SKO1_Ohrid

Последни вести

„Свечена бадникова поворка за навестување на христовото раѓање“ ќе се оддржи утре во Охрид.

Поворката ќе започне од Црквата „Св. Ѓоргија“ во 9:30 часот, а во 12 часот на градскиот плоштад претставници на Локалната самоуправа и советниците од Советот на општина Охрид ќе им поделат бадникови пакетчиња на учесниците од Бадниковата поворка.

 

Најчитани вести