четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Свечено отворање на Парламентарниот институт во Собранието

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски и амбасадорот на Швајцарската Конфедерација, Стефано Лазарото по тој повод ќе одржат прес-конференција, по што ќе следува разгледуање на просторот на Парламентарниот институт и запознавање со неговата работа.

par

Поврзани вести

Во Собранието на Република Македонија денеска свечено ќе биде отворен Парламентарниот институт.

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски и амбасадорот на Швајцарската Конфедерација, Стефано Лазарото по тој повод ќе одржат прес-конференција, по што ќе следува разгледуање на просторот на Парламентарниот институт и запознавање со неговата работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести