среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Свечено отворање на реконструираниот и модернизиран граничен премин Блаце

carina

Поврзани вести

На граничниот премин Блаце – патнички дел свечено ќе биде пуштен во употреба реконструираниот и модернизиран граничен премин, информираат од Царинската управа на Македонија.

За време на настанот свое обраќање ќе има министерот за финансии, Зоран Ставревски, директорката на Светска банка, Татјана Проскурјакова, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, и директорот на Царинска управа, Ванчо Каргов.

Свеченото отварање ќе се одржи на граничниот премин,, Блаце” со почеток од 12 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести