среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Свечено отворање на Саемот за вработување и кариера „Job Fair 2014“

spiro ristovski

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе има свое обраќање на свеченото отворање на Саемот за вработување и кариера „Job Fair 2014“, во организација на Бордот на европски студенти по технологија- Скопје во соработка со Студентскиот парламент на ФИНКИ.

Настанот ќе се одржи во амфитеатарот на Технолошко- металуршкиот факултет во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести