среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Свеченост по повод одбележување на Денот на АРМ

arm

Поврзани вести

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана, денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија- 18 август.

На свеченоста ќе бидат прочитани наредби за унапредување, врачување на плакети, значки, благодарници и други стимулативни мерки за припадниците на Министерството за одбрана и ГШ.

Пред присутните ќе се обрати началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески, а ќе присуствуваат министерот за одбрана Зоран Јолевски, заменикот-министерот за одбрана Арбен Лабеништа, заменикот на началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Насер Сејдини, државниот секретар во МО Сашо Стефаноски, директорот на ГШ на АРМ генерал-мајор Димче Петровски, раководителите во МО, началниците на организациските единици во ГШ на АРМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести