петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Сведочат заштитените сведоци во случајот „Диво Насеље“

Денеска во Кривичниот суд во Скопје сведочат заштитените сведоци за немилите настани од мај минатата година во кумановската населба Диво Насеље каде беа убиени 8 припадници на МВР, а 14 беа тешко повредени.

divo-naselje.jpg2_

Поврзани вести

Денеска во Кривичниот суд во Скопје сведочат заштитените сведоци за немилите настани од мај минатата  година во кумановската населба Диво Насеље каде беа убиени 8 припадници на МВР, а 14 беа тешко повредени.

Бидејќи станува збор за заштитени сведоци, денешното рочиште е затворено за јавноста. До крајот на август останатите рочишта од овој предмет ќе бидат затворени за јавноста бидејќи треба да сведочат околу 40 заштитени сведоци.

Најчитани вести