петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Сведокот на убиството на таксистот во Србија пронајден мртов

ubistvo_taksist_srbija

Последни вести

Недалеку од местото каде што е пронајден убиениот таксист Ќиро Тренески, полицијата пронашла уште едно изрешетано тело на маж. Станува збор за 39-годишниот М. Ч. , а српската полиција смета дека овие две убиства се поврзани, пишува српски „Блиц“.

Телото на втората жртва било пронајдено во ендек, а полицијата наведува дека него го приметиле дури денес, додека вршеле увид, затоа што овој дел од патот не е осветлен.

Неговото тело било пронајдено на 150 метри од местото каде што бил најден убиениот таксист.

Како што за „Блиц“ наведуваат неименувани извори најверојатно, убиениот М.Ч. застанал за да види што се случува во моментот кога двајцата напаѓачи го убиле несреќниот таксист.

Најверојатно, го убиле и него, му го одзеле автомобилот и така го напуштиле местото на злосторството.

фото: blic.rs

Најчитани вести