четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Шведска: Пожар во центар за сместување бегалци

svedska-stop-policija

Последни вести

Пожар во центар за сместување бегалци во западна Шведска. Шведските власти поради честите напади врз прифатлиштата за бегалци сеуште го чуваат во тајност планот за распоредување на 150 баратели на азил.

Како што пренесува МИА, повикувајќи се на ДПА, денешниот пожар 14 лица денеска биле евакуирани од центарот, а никој не настрадал.

Пожарот…

Најчитани вести