среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шверцери направија одлична атмосфера на мечот со Вардар и влегоа во неделниот избор на Ултрас Ворлд

Во неделниот избор на јутјуб каналот "Ултрас Ворлд", кој ги следи случувањата на фудбалските стадиони ширум светот и навивачките групи, се најдоа и "Шверцерите".

Шверцери направија одлична атмосфера на мечот против Вардар и заслужено влегоа во неделниот избор на Ултрас Ворлд

Шверцери направија одлична атмосфера на мечот против Вардар и заслужено влегоа во неделниот избор на Ултрас Ворлд

Поврзани вести

Фановите на Шкупи, популарните “Шверцери” направија одлична атмосфера на големото дерби со Вардар, кое гостите го добија со 0:3, поради што сосема заслужено се најдоа во неделниот избор на “Ултрас Ворлд“.

Делот со “Шверцерите” може да го погледнете на 07:30 минути…

Најчитани вести