четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Светска банка ќе го презентира извештајот за економиите на земјите во ЈИЕ

Шестото издание насловено како „Кревко закрепнување“ го разгледува закрепнувањето на економиите во земјите на ЈИЕ по рецесијата во 2012 година, со пораст во просек од 2,2 проценти во 2013 година.

download

Поврзани вести

Светска банка денеска ќе го презентира шестото издание од серијата извештаи за состојбата на економиите во Југоисточна Европа.

Шестото издание насловено како „Кревко закрепнување“ го разгледува закрепнувањето на економиите во земјите на ЈИЕ по рецесијата во 2012 година, со пораст во просек од 2,2 проценти во 2013 година. Секоја од земјите забележа позитивна стапка на раст во 2013 година кој се движи или надминува 3 проценти во Македонија, Косово и Црна Гора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести