среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Светски ден на срцето- Бесплатни прегледи во Градскиот парк

500srce-540x320

Последни вести

По повод одбележувањето на Светскиот ден на срцето, во Градскиот парк во Скопје денеска ќе се одржи централна манифестација.

Манифестацијата е во организација на Институтот за јавно здравје на Република Македонија, Министерството за здравство и невладината „Здрава иднина“.

По официјалните обраќања ќе биде изведена детската едукативна претстава „Ах возраснни, возрасни“.

Децата ќе можат да творат во ликовна работилница под отворено небо, а за возрасните ќе бидат овозможени бесплатни прегледи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести