вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Светскиот ден на волонтерството ќе се одбележи со доделување на награди за најдобрите волонтери

Министерството за труд и социјална политика и Црвениот крст на Македонија денеска ќе го одбележат 5 Декември - Светскиот ден на волонтерството.

g_bi-milk-slika

Поврзани вести

На настанот МТСП ќе додели награди за волонтерство, а Црвениот крст на РМ ќе додели волонтерски награди за посебни достигнувања.

Волонтерите ќе зборуваат за своите искуства и за придобивките од нивната активност. Меѓу нив се и јавни личности како позитивни примери кои практикуваат и поддржуваат волонтерство.

Настанот ќе се одржи во Музејот на македонската борба и ќе се обрати министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести