понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Светските медиуми ја пренесоа веста за хемиска кастрација на педофилите во Македонија

Светските медиуми пренесуваат дека македонското Собрание го изгласа законот со кој што се воведува хемиска кастрација за педофилите

abcnews

Поврзани вести

Голем број медиуми во светот вчера ја пренeсоа информацијата дека македонското Собрание го изгласа законот со кој што се воведува хемиска кастрација за педофилите во Македонија.

huffingtonpost

АФП јавува дека според законот, педофилите по првпат може да бидат осудени од 15 до 40 години затвор или да одберат хемиска кастрација во замена за намалување на казната.

ov-vest

Еј-Би-Си њус, Хафингтон пост како и многу други ја пренесува информацијата на Асошиејтед прес во која се наведува и ставот на Првата детска амбасада „Меѓаши“ според чиј директор Драги Змијанац законот се уште е благ кон престапниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести