недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Свилановиќ: На Западен Балкан се укинати 800.000 работни места

GoranSvilanovic

Последни вести

Генералниот секретар на Советот за регионална соработка Горан Свилановиќ рече дека на Западен Балкан за 5 години се укинати 800.000 работни места. Според негова оценка, тој факт претставува закана за стабилноста.

Свилановиќ на завршниот ден на Белградскиот безбедносен форум рече дека Србија и другите земји од регионот на патот кон ЕУ, според богатството, слободата на медиумите и другите слободи, мора да се изедначат со ЕУ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести