четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Свлечиште на патот Прилеп – Ресен, сообраќајот се пренасочува

svleciste.jpg-500

Последни вести

Поради повторно активирање на свлечиштето на патниот правец Прилеп-Ресен, на обиколката кај Битола на патот А3 собраќајот е во целосен прекин за секав вид на собраќај.

Од АМСМ информираат дека возилата се пренасочуват низ градот Битола.

 

Најчитани вести