петок, 25 ноември 2016  |  Вести денес: 0

Свлечиште на патот Подареш- Смиланци

svleciste

Поврзани вести

Поради свлечиште од девет часот изутрина во е прекин сообраќајот на регионалниот пат село Подареш-село Смиланци кај местото викано „Картало“ во атарот на општина Радовиш.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) свлекување на земја има од левата странја на коловозот.

Најчитани вести