недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Свлечиштето на патот Делчево-Македонска Каменица е отстрането

Отстрането е свлечиштето што синоќа во 23:30 часот ги прекри двете сообраќајни ленти на патот Делчево - Македонска Каменица во близина на местото Белчанци во атарот на делчевското село Бигла.

133356174

Поврзани вести

Како што соопшти денеска Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), до целосното расчистување на свлечиштето во 01:30 часот ноќеска сообраќајот се одвивал по земјено проширување.

Најчитани вести