среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Т-Мобиле ги советува корисниците да на одговараат на спам пораки

Иако откако корисникот ќе пријави, Т-Мобиле веднаш ги блокира спам СМС броевите, сепак најдобро е корисниците да не бираат повратно.

t-mobile-iphone-5

Поврзани вести

Т-Мобиле ги известува корисниците дека во периодов има зголемен број на спам како повици и СМС од броеви што почнуваат на +88, +22 +21 и +29.

Пораките кои циркулираат се обично со следнава содржина : „Имаме важна порака за вас доколку се јавите на бесплатниот број“.

Затоа, се советуваат корисниците да не бираат повратно на овие броеви, зашто ќе имаат несакани трошоци.
Воедно ги известуваме корисниците дека спам пораката која викендов циркулираше од броеви што почнуваат на +29, со содржина „Побарај ме итно“ и „Ме викаат итно“ откако е пријавена е блокирана.

Иако откако корисникот ќе пријави, Т-Мобиле веднаш ги блокира спам СМС броевите, сепак најдобро е корисниците да не бираат повратно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести