петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

На Табановце уапсен убиец баран со потерница од Интерпол

На Табановце уапсен убиец баран со потерница од Интерпол.

apsenje201322012577-1728x800_c

Последни вести

На Табановце уапсен убиец баран со потерница од Интерпол. Вчера во 09.25 часот на граничниот премин  Табановце, на влез во Република Македонија, при  извршена  проверка констатирано било дека С.Ќ.(37) од Белград,  Р.Србија, се бара со меѓународна потерница од ИНТЕРПОЛ Австрија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

На Табановце уапсен убиец баран со потерница од Интерпол

На Табановце уапсен убиец баран со потерница од Интерпол

Истиот е приведен и во 13,00 часот  со Потврда за предавање на лице е предаден на полициски службеници од СВР-Куманово и задржан во полициската станица Куманово за понатамошна постапка.

Најчитани вести