недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тачи: Неприфатливо е да гласаме за претседателските кандидат Македонец

taci

Поврзани вести

Неприфатливо е во 21-от век да не’ принудуваат да размислуваме и да гласаме за претседателски кандидат Македонец, рече вчера претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во својот говор на форумот организиран од страна на жените од Демократската партија на Албанците во Македонија, објави новинската агенција ИНА.

Тачи нагласи дека државата е во вонредни недоразбирања кои ги прават некои Албанци и нагласи дека тие како партија имаат одличен кандидат за претседател на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести