четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тачи: Очекувам договор за правосудството

Приштина и Белград пред можноста да го продолжат дијалогот решавајќи го прашањето за правосудството.

taci

Поврзани вести

Косовскиот премиер, Хашим Тачи, изјавил дека очекува денеска да биде постигнат договор за правосудство во рамки на новата рунда од дијалогот со српскиот премиер, Ивица Дачиќ.
Тачи рекол дека експертските групи кои во изминатите денови во Брисел разговарале за правосудството добро ја извршиле својата работа, така што договорот на политично ниво не би требало да биде голем проблем.
„Минатата недела се договоривме за интегрирање на косовските полициски служби, а денеска ќе се договориме за правосудството“, рекол Тачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести