петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тадиќ: Со формирањето на партија сакам да ја спасам идејата за опозиција во Србија

BorisTadic

Поврзани вести

Со формирањето на партија сакам да ја спасам идејата за опозиција што ја уништија Драган Ѓилас и Чедомир Јовановиќ, изјавил поранешниот претседател на Србија, Борис Тадиќ , пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

„Дали јас или Чедомир Јовановиќ предлагаме јавно соработка на вицепремиерот Александар Вучиќ? Дали Ѓилас и денес требаше да разговара за проектот „Белград на вода“ ако не беше сменет од функцијата градоначалник на Белград? Овие обвинувања кон мене се бесмислени и истите треба да бидат упатени кон нив“, изјавил Ѓилас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести